Изкуства

 


ХУДОЖЕСТВЕНИ КОНКУРСИ 2007 – 2008

Месец

Конкурси и изложби

Награди

Октомври

 

?  Конкурс “Азбука наша”, организиран от електронен портал “Аз- детето”

Най- масово участие на учениците от училище “Рьорих”

Ноември

?  Конкурс “Народни будители”

1.      За най- активно участие – 4клас

2.      Йоан Бондаков- 4клас

3.      Борис Караславов- 6клас

4.      Григор Григоров- 7клас

Декември

?  Конкурс за най- красива коледна картичка.

?  Ръчно изработване на покани за коледното тържество със зимни пейзажи.

1.      Албена Петкова – 6клас

2.      София Трейман- 4клас

3.      Елица Георгиева- 2клас

Февруари

?  Изложба, посветена на 160 години от рождението на Христо Ботев с негови портрети.

 

Март

?  Ръчно изработване на покани за Лазаровден (колаж).

 

Април

?  Художествени ателиета с ученици и родители на Лазаровден.

?  Базар с изработени от учениците керамични форми, рисувана коприна(шалове), картички и др.

 

Май

?  Ръчно изработени покани за Музикален салон “Рьорих” с акварелна техника.

?  Изложба по случай 10 години училище “Рьорих” в Инспекторат по образование – град София.

?  Участие в трета международна изложба-  конкурс “Слънчевите руни в българската национална носия и тъкани”. (под патронажа на европейския комисар г- жа Меглена Кунева).

 

1място- графика - Ева Кънева, 11кл.

1място- живопис - Албена Петкова, 6кл.

1място- живопис- Естел Пешева, 6кл.

Юни

?  Изработване на декори и костюми  за юбилейният спектакъл на училището.

?  Изложба от рисунки във фоайето на театър “София”.

?  Художествен пленер в град Созопол и изложба с рисунките от пленера. 

 

 

 

 

ХУДОЖЕСТВЕНИ КОНКУРСИ 2008 – 2009

Месец

Конкурси и изложби

Награди

Октомври

 

?  Конкурс “Моето семейство в Интернет” организиран от електронен портал “Аз- детето”

1място- Йоан Йотов

 

Ноември

?  Конкурс “ Моят най- добър приятел

1място- Даниел Стоянов

2място- Николета Здравкова, София Трейман

3място- Антон Лазаров, Марина Хараламбова

Декември

?  Конкурс за най- красива коледна картичка.

?  Ръчно изработване на покани за коледното тържество със зимни пейзажи.

 

 

 

 

 

 

 

?  Награда за оригинална идея

?  За активно участие и оригинални идеи.

?  За оригинална Коледна украса

( рисуване върху дискове).

?  Конкурс за най- добре украсена класна стая

?  Посещение на изложбата на Пабло Пикасо с ученици от гимназията

1награда 1-4 клас – Ори Аройо

2награда 1-4 клас- Йоан Йотов

3награда 1-4 клас Елена Анастасова

1награда  5-7 клас Даниел Стоянов, Албена Петкова

2награда 5-7 клас Оксана Томова, Естел Пешева

3награда 5-7 клас- София Трейман, Йоан Бондаков

1награда 8-12 клас- Милена Алексиева, Катерина Христова

 

Александра Филева

Подготвителен и първи клас

 

Втори клас

 

Пети, Първи и Осми клас.